Dziękuję rodzicom, zawodnikom, trenerom i Zarządowi za pomoc w realizacji projektu obecnego. W Filharmonii Opolskiej obchodzono święto 15-lecia wejścia do UE.

Cieszę się, że miałem swoją małą cegiełkę i przyczyniłem się do rozwoju współpracy i koordynacji kilku projektów. Ponieważ wejście do Unii Europejskiej to nie tylko otwarte granice, ale również zmiana mentalności, obalanie stereotypów i wzajemne otwieranie się na partnerów. Podczas uroczystej gali wyróżniono tych najaktywniejszych.

Wyłoniono kilkunastu laureatów nagrody „Partnerstwo bez granic – Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej”. Za całokształt współpracy w szczególności z instytucjami i organizacjami z Czech: z Krajów Ołomunieckim, Morawsko- Śląskim i Środkowoczeskim otrzymałem nagrodę „Opolskie Gwiazdy Europy”.

Namówiłem 6 samorządów z województwa opolskiego różnego szczebla do udziału w ciekawych programach, dzięki którym dzieci i młodzież nie nudziły się. Hale w tych samorządach wzbogaciły się o ciężki, potrzebny sprzęt sportowy, który jest wykorzystywany w wielu dyscyplinach sportowych.

Byłem, obecnie jestem pomysłodawcą i koordynatorem projektów UE m.in.:
  1. „Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad” (2009-2010),
  2. „Wycieczki i turnieje dzieci z Euroregionu Pradziad” (2011-2012),
  3. „Śpiew, tańce i sport dzieci z Jesioników” (2013-2014),
  4. „Zostanę unihokeistą i zwiedzę Czechy i Polskę”(2015),
  5. „Młodzi unihokeiści poznają polski i czeski Śląsk” (2017),
  6. „W unihokej gramy, gramy w całej Europie.Florbal hrou, hrajeme napric Evropou.” (06.2018-05.2019).

Wszystkie projekty były współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, realizowanych w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013, a ostatni projekt w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Program INTERREG V-A Republika Czeska – Polska – Przekraczamy Granice 2014-2020.

Za sprawą tych projektów na pogranicze polsko-czeskie sprowadzono sprzęt unihokejowy do wielu szkół, hal w Euroregionie Pradziad za kwotę ponad 250.000 zł po polskiej stronie i za drugą taką kwotę po stronie czeskiej. Już setki dzieci dzięki tym projektom rozpoczęło swoją przygodę z unihokejem i obecnie gra w ligach seniorów, juniorów w Polsce i Czechach.

Lecz to nie tylko sport, lecz także wycieczki krajoznawcze, wymiana letnia młodzieży, nauka języka czeskiego, zwiedzanie zabytków. Dzięki projektom gminy i szkoły poznały formę wsparcia w ramach programów Stowarzyszenia Euroregion Pradziad i teraz systematycznie piszą projekty dla społeczności lokalnej - w różnych obszarach współpracy.

Doświadczony zapraszam przedstawicieli innych opolskich samorządów do udziału w takich projektach, ponieważ znam wielu partnerów zagranicznych i organizacje pozarządowe (w różnych dziedzinach, w szczególności: sportu i kultury), które chętnie przyłączą się i będą rzetelnymi partnerami, o co w obecnych czasach jest bardzo trudno.

16 marca urodziny Trolika zapraszamy na trampoliny najlepsze w Opolu na Wrocławską i ciasta, tort i lody całą Twoją rodzinę…

Zapraszamy z osobami towarzyszącymi na szalony wyjazd do luksusowego hotelu w Londynie (Lądku Zdrój z termami w Velkich Losinach). Wyjazd po kosztach z możliwością wejścia do term w Czechach – w załączeniu oferta i tylko dwa dni urlopu.

W cenie pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie, fitness, aquaerobik, wycieczki nordic walking, bale, karaoke, zabawy, DJ, mecze piłki wodnej, sauny, jacuzzi itd… To już 17 wycieczka dla naszych znajomych i rodziców z Klubu. Oferta - PDF

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Rok 2019 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Obecność obowiązkowa na turnieju!

Zbiórka dzieci z UKS Trolik w PSP nr 29 w dniu 29.12.2018 r. – sobota o godz. 9.30 na dużej sali.

Wystąpią drużyny z UKS Błyskawica Kołaczkowo (Wielkopolska), PUKS Trzebinia (Małopolska),PSP Domecko (Gmina Komprachcice) i UKS Trolik Opole (woj.opolskie).Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla przybyłych z daleka gości, w szczególności pierniki świąteczne, aby każde dziecko dostało po 3 pierniczki do wyjazdowej torebki. Prosimy rodziców o upieczenie ciast dla dzieci, kierowców i trenerów przybyłych.

O spytanie w firmach, czy nie mają gadżetów dla najlepszych zawodników i małych upominków dla wszystkich. Zapraszamy starszych zawodników do pomocy w obsłudze technicznej i sędziowskiej zawodów. Rodziców prosimy o zgłoszenie się, aby wystąpić w roli ŚW. MIKOŁAJA i ANIOŁKÓW. Mamy super profesjonalne stroje. Za odwagę super niespodzianka! Dla wszystkich dzieci chcemy zorganizować ładne nagrody i posiłek ciepły – może uda się pizze! Zgłaszanie bezpośrednio do trenerów lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trenerzy

Trener Przemysław Parkitny

mgr Przemysław Parkitny

Trener unihokeja
ukstrolik@trolik.pl
tel: + 48 660 740 382
Trener Bartosz Birecki

mgr Bartosz Birecki

Trener unihokeja
Trener żonglerski Krzysztof Riewold

Krzysztof Riewold

Żonglerka artystyczna
Trener Dorota Gizińska

mgr Dorota Gizińska

Trener unihokeja