SEKCJA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Sekcja narciarstwa biegowego UKS Trolik działa od niedawna. Pod okiem trenerów Przemka i Doroty Nasi członkowie stawiali już pierwsze kroki na trasach biegowych Kubalonka, Jakuszyce oraz w Górach Bialskich. Celem sekcji jest popularyzowanie narciarstwa biegowego wśród mieszkańców Opola. Organizujemy krótkie, zimowe wypady na wyspę Bolko oraz po turawskich lasach oraz dłuższe wyjazdy na górskie biegowe szlaki.

Narciarstwo biegowe jest o wiele mniej popularne od zjazdowego, choć łatwiejsze do uprawiania. Nie trzeba wyjeżdżać w góry, nie potrzebna jest infrastruktura z wyciągami co w czasach pandemii bywa niedostępne. Wystarczą narty, kijki i rozległy, zaśnieżony teren. 

Bieganie na nartach wpływa na nasz organizm podobnie jak nordic walking, który powstał jako forma letnich treningów dla… uprawiających bieganie na nartach. Sunąc na biegówkach, wykorzystujemy dwa razy więcej mięśni niż podczas chodzenia, a prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji nie jest większe niż w czasie zwykłego chodzenia po śniegu.

To doskonały zimowy trening dla tych, którzy na co dzień biegają lub jeżdżą na rolkach, a także świetny sposób na wzmocnienie nóg dla wszystkich planujących ferie na stoku narciarskim. Szczególnie zdrowe jest uprawianie tego sportu w lesie, gdzie powietrze jest wspaniałe, bez porównania czystsze niż w mieście, w którym przebywamy na co dzień, a cisza i spowite w bieli drzewa podziałają na nas kojąco.

Facebook
YouTube

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/box1/public_html/trolik.pl/wp-includes/plugin.php on line 452