Trener Przemysław Parkitny

mgr Przemysław Parkitny
- Prezes Zarządu, trener unihokeja grupy klas I-III

mgr administracji oraz mgr politologii i nauk społecznych (ze specjalizacją socjologiczną), absolwent studiów podyplomowych: zarządzania NGO oraz menadżera sportu; uczestnik wielu szkoleń dot. III sektora, w tym m.in. dot. działalności i procedur prawnych w NGO; trener umiejętności miękkich i prawa samorządowego, pisania ofert i rozliczania projektów; zawodowo urzędnik i samorządowiec z wieloletnią praktyką, pierwszy pełnomocnik Prezydenta Miasta Opola ds. współpracy z NGO.

Pomysłodawca i inicjator utworzenia Biura Organizacji Pozarządowych w UM Opole, pomysłodawca powstania i koordynator Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych; obecnie pracownik samorządowy w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola.

Działacz społeczny, prezes klubu sportowego, trener unihokeja, twórca portalu opolskiego trzeciego sektora www.trzecisektor.opole.pl oraz współtwórca portalu www.wolontariusz.opole.pl ;

Koordynator projektu ASOS 2016 pn.: „Modelowe Rady Seniorów na Opolszczyźnie”, którego celem było podniesienie poziomu zaangażowania społecznego i obywatelskiego osób starszych w woj. opolskim i reprezentatywności ich interesu w polityce lokalnej i regionalnej woj. opolskiego za pomocą tworzenia i profesjonalizacji Rad Seniorskich; zadania w ramach projektu: koordynacja merytoryczna projektu, w tym w zakresie rekrutacji wolontariuszy, nadzór nad funkcjonowaniem CŻ60+, zarządzanie personelem, organizacja pracy w ramach projektu.

Był w 2018 roku jednym z koordynatorów projektu pn. „Centrum Życzliwości 60+” - zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – ASOS 2014-2020.

Był i jest pomysłodawcą i koordynatorem projektów UE m.in.:

  • „Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad” (2009-2010),
  • „Wycieczki i turnieje dzieci z Euroregionu Pradziad” (2011-2012),
  • „Śpiew, tańce i sport dzieci z Jesioników” (2013-2014),
  • „Zostanę unihokeistą i zwiedzę Czechy i Polskę”(2015),
  • „Młodzi unihokeiści poznają polski i czeski Śląsk” (2017),
  • „W unihokej gramy, gramy w całej Europie.Florbal hrou, hrajeme napric Evropou.” (06.2018-05.2019).

Wszystkie projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, realizowanych w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013, a ostatni projekt w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Program INTERREG V-A Republika Czeska – Polska – Przekraczamy Granice 2014-2020.

Za sprawą Przemysława Parkitnego na pogranicze polsko-czeskie sprowadzono sprzęt unihokejowy do wielu szkół w Euroregionie Pradziad za kwotę ponad 190.000 zł po polskiej stronie i za druga taką kwote po stronie czeskiej. Już setki dzieci dzięki tym projektom rozpoczęło swoją przygodę z unihokejem i obecnie gra w ligach seniorów, juniorów w Polsce i Czechach.

Dzięki projektom gminy i szkoły poznały formę wsparcia w ramach Stowarzyszenia Euroregion Pradziad i teraz systematycznie piszą projekty dofinansując społeczność lokalną w różnych obszarach współpracy.

Przemysław Parkitny od 2001 roku do 2018 roku organizuje imprezy sportowe i rekreacyjne dla mieszkańców Opola i Opolszczyzny. Klub, którym zarządza brał lub bierze udział w rozgrywkach ogólnopolskich Polskiego Związku Unihokeja w kategoriach: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W latach 2005-2008 organizował jako jedyny w Polsce Mistrzostwa Polski Unihokeja Domów Dziecka – imprezy masowe w Okrąglaku, gdzie przyjeżdżały domy dziecka z całej Polski. Obecnie wprowadza II stopień profesjonalizacji Klubu, zarząd i trenerzy mają w pełni wgląd w finanse Klubu i dostęp do kont. Sekcje są autonomiczne i każda złotówka, którą organizują rodzice idzie tylko i wyłącznie do sekcji, gdzie uczestnikiem jest ich dziecko. W klubie wyłącznie można wpłacać składki na konto, nie można płacić gotówką trenerom. Klub prowadzi poprzez księgowego - z odpowiednim stażem i wykształceniem – pełną księgowość. Zapraszamy wszystkich do współpracy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 660740 382

Jest ojcem trzech córek (12-letniej Hanii, 5-letniej Oli i 2-letniej Marysi), mężem Kasi nauczycielki w PSP nr 5 w Opolu i właścicielem 2-letniego owczarka niemieckiego. Uwielbia dania kuchni śląskiej i węgierskiej. Chętnie spaceruje w lesie, jeździ z dziećmi rowerami. Lubi dobre kino, teatr i wystawy w galeriach. Kiedyś był piłkarzem, ale w czasie studiów piłkę zamienił na piłeczkę i kija do unihokeja, ponieważ to bardziej intensywny i mniej kontuzjogenny sport.