Trener Przemysław Parkitny

mgr Przemysław Parkitny
- trener unihokeja

Instruktor unihokeja (od 2005 roku AWF Gdańsk), założyciel (2001 rok) i obecnie z przerwami prezes UKS TROLIK - absolwent studiów dziennych Prawa administracyjnego, specjalizacja: rządowa i administracja w systemie prawa europejskiego oraz Socjologii na Uniwersytecie Opolskim.

Ukończył z wyróżnieniem w 2011 r. studia podyplomowe menadżera sportu w Polskiej Akademii Sportu w Warszawie.

Ukończył studia podyplomowe w AWF w Gdańsku (2005) oraz Zarządzanie Organizacjami Pozarządowymi (2009) - podyplomowe studia we Wrocławiu. Społecznik i idealista. Koordynator 5 projektów UE, które spowodowały powstanie sekcji unihokeja w województwie opolskim w Rudnikach, Kędzierzynie-Koźlu, Krapkowicach i Graczach. Każda gmina, która wzięła udział w projekcie otrzymała bandy, bramki, kije, piłeczki, stroje bramkarskie za ok. 35 000 zł. Dzieci z tych miejscowości zajmują najlepsze miejsca w unihokeju w województwie i wygrywają na mistrzostwach Polski z wieloma drużynami. Dzięki tym projektom UKS Trolik może grać sparingi w województwie i nie musi wyjeżdżać setki km. Dzieci mieli autokar, wyżywienie sfinansowane. Unihokej i prowadzenie klubu to hobby, na co dzień pracuje i utrzymuje się z pracy w samorządzie lokalnym w Opolu, gdzie tworzył i obecnie rozwija współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi, grupami niezależnymi. Zależy mu na rozwoju organizacji, a tym samym społeczeństwa obywatelskiego w regionie. Poprzez współorganizację i prowadzenie zajęć w projektach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich z młodzieżą z samorządów uczniowskich, jak także z grupami seniorów w całym województwie ma znakomity kontakt z liderami tych grup, jak i uczestnikami projektów. Uczy młodych ludzi - liderów organizacji - jak rozwijać się, swoją organizację i obszar, w którym działają. Chciałby przekazać jak najwięcej wiadomości i praktycznych porad, aby w przyszłości mogli się rozwijać i uczyć młodszych liderów. Od 2001 roku do 2017 wychował setki młodych ludzi w regionie, jak również unihokeistów, którzy ma nadzieję wkrótce go zastąpią w prowadzeniu klubu, treningów, jak i w pisaniu projektów i organizacji zawodów, obozów letnich, balów karnawałowych i wycieczek.

Jest ojcem trzech córek (11-letniej Hanii, 4-letniej Oli i malutkiej Marysi), mężem Kasi nauczycielki i właścicielem 6-miesięcznego owczarka niemieckiego, z którym codziennie się bawi. Uwielbia kołacz z serem, kluski i roladę śląską z modro kapustą. Uwielbia spacery w lesie, jazdę na rowerze, grę w unihokeja, tenisa ziemnego, paint ball, laser tag, piłkę nożną i siatkową. Lecz spośród wielu zajęć czas na te przyjemności mu trudno znaleźć.